Kirmasti Gençlik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kirmasti Gençlik

Mustafakemalpaşa Spor Taraftar Grubu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

AYDIN SPOR

+3
DanqeRTeXaS_KG_
SEMİH DİREN
**ÇAVUŞ**
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 8 ... 12, 13, 14
YazarMesaj
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

Lakap : Fenomen

AYDIN SPOR - Sayfa 14 Empty
MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyÇarş. Mayıs 27, 2009 3:41 pm

Önder: Yönetim acilen istifa etmeli

Son iki kongrede usulsüzlük iddialarının ciddi boyutlara ulaştığını belirten Önder, "İddialar ciddi. Yetkililer harekete geçmeli. Bu açıklamalarım dikkate alınmazsa resmi olarak suç duyurusunda da bulunacağım" dedi.

(SPOR SERVİSİ) - Eski Aydınspor Kulüp Başkanı Tansel Önder dün düzenlediği basın toplantısında yönetimin görevi bırakması gerektiğini söyledi.

Önder, “Aydınspor’un küme düşmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Gerçekler ortada. Küme düşmüş, amatör kümede mücadele edecek bir Aydınspor var. Kamuoyunun beklentisi bu yönetimin acilen istifa etmesi yönündedir. Küstürülen insanların kulübe tekrar kazandırılması gerekiyor” dedi.

Yapılan son iki kongrenin usulsüz yapıldığı yönünde ciddi duyumlar aldığını belirten Tansel Önder, “Son iki kongrede çoğunluğun sağlanması için kongreye gelmeyen insanlar adına listelere sahte imzalar atılmış. Aynı dönemde yapılan üyelerin usulsüz olduğu söyleniyor. Kulübün bilgisayarları çalışmadığı için muhasebe sağlıklı tutulamıyor. Federasyondan gelen 75 bin TL paranın 40 bin lirası önceki teknik adama ödendiği söylenmişti. Bunun böyle olmadığı söyleniyor. Çok ciddi iddialar var, araştırılmalı. İnsanlar çekinip korkutuldukları için konuşamıyor. Bu açıklamalarım suç duyurusu olarak kabul edilmekte yetersiz kalırsa avukatım aracılığıyla gerekli suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Alacaklarından tek şartla vazgeçeceğini söyleyen Önder, “Bugüne kadar kulübün önündeki en büyük engel olarak benim alacaklarım gösterildi. Şimdi ben 750 bin TL’yi bulan alacaklarımdan vazgeçeceğimi söylüyorum. Böylelikle söylendiği gibi bir engel kalmayacak. Tek şartım yönetimin istifa etmesi. Yönetim istifa ederse kulübü 750 bin TL borçtan kurtaracak. Ben bu parayı Aydınspor’un sigortası olarak gördüm. Paramı tahsil etme yoluna da gitmedim. Mevcut isimlerin dışında oluşacak yeni yönetim bana bağış makbuzuyla gelsin” dedi.

“Ben olsam istifa ederdim”

“On dakika beklemez istifa ederdim” diyen Önder, “Bir kamuoyu araştırması yapılsa yüzde 99.9 yönetimin istifa etmesi isteği çıkacaktır. Kamuoyu baskısı önemli. Bu durumda ben olsaydım on dakika beklemez hemen istifa ederdim. Yönetsel zafiyeti olanlar gitmeli. Yönetimin de terk edip gitmesi lazım. Haksızlık karşısında sesini yükseltmeyen suskun şeytandır. Bu yönetimin çekilmesi için üstü kapalı benden para istenildi. Aydınspor Aydın Kamuoyunun, Aydın’ın evladıdır. Akıllı insanlar borcu yönetir. Borcu yönetemediler. Aydınspor hiç kimsenin çiftliği değil. Bizim gücümüz halklığımızdan geliyor. Üzerimize ölü toprağı sinmiş.

Hep beraber çekilirsek böyle olur. Aydın’ın efeliğini görelim. ‘Hadi lan’ desin. Aydınspor bir marka bir değerdir. Küme düşmüş olmasına rağmen marka olmaya devam etmektedir. Gerekiyorsa kayyum atansın, Aydınspor düzlüğe çıksın. Önümüzde İzmirspor örneği var. Bugün kayyum sayesinde İzmirspor borçsuz bir kulüp” dedi.

Öte yandan Kulüp Başkanı Naci Yeşilyurt’un Tansel Önder’in açıklamaları sonrası istifa etmeyi düşünmediği öğrenildi
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyÇarş. Mayıs 27, 2009 3:41 pm

27-Mayıs-2009 Çarşamba

Futbolcu Kaan Bartu'nun açıklamalarına, teknik patron Oktay Çabuk'tan sert yanıt geldi

AYDIN'DA ŞİKE KAVGASI

Osman, Çabuk'un kaleci Mehmet ile özel bir görüşme yaptığını söyledi "Konuşulanları bilemiyoruz" dedi...

Ahmet Yapıcı ise, "Herkesin günahı boynuna" dedi. Genel Kaptan Karaca "Sözler saptırılıyor" diye konuştu

Çabuk, "50 bin liraya maç satılmaz. Doğmamış çocuğumuz üzerine de yemin ederim ki böyle bir şey söylemedim"

Şike iddiaları ile sarsılan Aydınspor'da, futbolcular yardımcı antrenör Oktay Çabuk'un "50 bin Lira alalım maçı verelim" dediğini doğrularken, Çabuk, iddiaları yalanladı. Doğmamış çocuğunun üzerine yemin eden Çabuk, "Ben öyle bir şey demedim. Bu maçların değeri 50 bin Lira değildir. Ufuk Gezeroğlu da iyi bilir ki bu maçların değeri parayla ölçülemez" dedi. Kaptan Kaan Bartu, dün de Çabuk'un Menemen maçı öncesinde "Maçı 50 bin TL'ye Menemen'e vereceksin" dediğini savunurken, Çabuk'a "Sakın bunu bana söylememiş ol" cevabını verdiğini söyledi.

"O GOLÜ NASIL YEDİK"
İkinci kaptan Osman Kodalak ise, "Oktay Çabuk, kaleci Mehmet'le bir saate yakın bir görüşme yaptı. Ne konuşulduğunu bilmiyorum. Ama konuşmaların yapıldığına tanıklık eden arkadaşlar var. Biz Menemen'de o golü nasıl yedik aklım almıyor" dedi. Aydınspor'un forvet oyuncu Ahmet Yapıcı ise, "Sahada olanları herkes gördü. Biz onların daha fazlasını maçtan önce yaşadık. Herkesin günahı boynuna" diye konuştu. Genel Kaptan Yakup Karaca, "Bunlar sadece iddiadan ibaret. Oktay'ın sözleri yanlış değerlendirildi. Takımı motive etmek istedi. Cümle çok farklı yerlere çekildi" dedi.

"KILIF UYDURUYORLAR"
Aydınspor kalecisi Mehmet, "Maçı satmış olsaydım, bugün Aydın'da olmazdım. Benim evime dönecek yol param yok2 dedi. Teknik patron Çabuk ise, "İddialar Aydınspor'un küme düşmesinin sorumluluğunu üzerinden atmak isteyenlerin kılıf uydurması. Bu iddiayı ortaya atanların özgeçmişlerini incelesinler. Benim arkamdan konuşanlarla yüzleşmek isterdim. Bir tanesi beni aramadı. Ben gerekli mercilere yasal müracaatlarımı yaptım. 50 bin Lira'lık tazminat davası açtım. Davayı kazandığımda alacağım parayı da Menemen Belediyespor'a bağışlayacağım."
ERDAL KARAKAVUKOĞLU

Önder: Yönetici olsam hemen uzaklaştırırdım
Aydınspor eski başkanlarından Tansel Önder, basında çıkan şike iddialarına sert bir açıklama yaptı. Önder, "Ben o kulüpte bırakın başkanlığı, yönetici olsam, bu olay duyum olsa dahi anında kulüpten uzaklaştırırdım" dedi. Aydınspor yönetimine yüklenen Önder, "Mevcut yönetim istifa ederse 750 bin TL alacağımı sileceğim. Kulüpte bulundukları süre içinde Aydınspor'a hiçbir kazandırmayanlar, istifa ederek Aydınspor'a 750 Bin Lira para kazandıracak. Giderken 750 bin Lira kazandırarak gidecekler. Bari bu iyiliği yapsınlar. Kongrede herkesle hesaplaşacağız. Üye olmayanlar oy kullanmış. Dernekler masasına olayın incelenmesi konusunda başvuru yapacağım. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Menemen Belediye yargıya gidiyor

Aydınspor'lu futbolcu Kaan Bartu'nun, antrenörü Oktay Çabuk'un, şike yapması için Menemen Belediyespor adına 50 bin TL önerdiği haberi Menemen'de büyük tepki yarattı. Başkan Armağan Öktenoğlu, Aydınsporluların kendi aralarındaki bir meseleye Menemen Belediyespor'a bulaştırmalarını, "Terbiyesiz ve ahlaksızca bir olay" olarak nitelendirdiğini söyledi. Öktenoğlu, olayın kahramanları antrenör Oktay Çabuk ve futbolcu Kaan Bartu'dan, "Bana Menemen'den şu veya bu kişi şike önerdi" şeklinde bir açıklama, ayrıca Aydınspor Kulübü'nden de resmen bir özür beklediklerini belirtti. Öktenoğlu, takımlarını şike çamuruna bulamak isteyenler hakkında maddi-manevi tazminat davası açacaklarını da sözlerine ekledi.
ERDAL ÇARBOĞA
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyÇarş. Mayıs 27, 2009 3:47 pm

EFE'NİN GÖZYAŞLARI
27 Mayıs 2009 Çarşamba

.
Bir Aydınspor sevgisi, bir Aydınspor tutkusuyla böylesine anlamlı bir maçta takıldık Aydınsporumuzun ardına. Belediyenin vermiş olduğu araçla, basından arkadaşlarla Menemen İlçe Stadında yerimizi aldık. Buradan Basın Danışmanı İbrahim Gürdal’a teşekkür ediyoruz. Aydın basınının büyük ilgi gösterdiği maçta, Aydın kentini yönetenler yoktu. İlçe protokolü tam kadro yerini alarak takımlarına destek verdiler. Menemenli yöneticileri bana gelip burada oturamazsın, biz çok gerginiz gibi söylemlerine pek fazla oralı olmadım. Yine bulunduğum yerden maçı izledim. Menemen stadı tarihi günlerinden birini yaşadığını basındaki arkadaşların yorumlarıydı. İlk kez bu kadar kalabalığa oynadıklarını söylediler. Menemen taraftarı üç bin kişiyi takımlarına destek verirken Aydınspor taraftarı da 250 kişiydi.

Herkes Aydın’dan rahat rahat puan alırken, Aydınspor Hızır acil servis gibi Menemen Belediyespor’a da hayata dönmesini sağladı. Buralardan puan aslanın midesinde adeta. Aydınspor bu oyunuyla buradan puan çıkarması çok zordu. Her iki takım açısından olmak ya da olmamak mücadelesiydi. Ev sahibine profesyonel ligde kalması için tek puan yeterken Aydınspor’a mutlak galibiyet gerekiyordu. İşte böylesine kritik bir maça çıktı takımlar. Menemen Belediyespor oyunu daha ilk dakikadan itibaren ağırlaştırmaya, soğutmaya başladı. Maç başından itibaren yatan kalkmadı, çift toplar sahaya girdi. 11. dk da Abdullah’ın ters vuruşu Aydınspor üst direğinden döndü. Ahmet Yapıcı’nın pasında Özgür öyle bir top yakaladı ki bence maçın kırılma noktasıydı. Özgür ne yapmak istedi ben anlayamadım. Topu çekti çevirdi, bu kadar beklersen yedirmezler. Aydınspor açısından maç boyunca en rahat bir gol pozisyonuydu ama güme gitti. Barış’ın kafa vuruşu, Ahmet Yapıcı’nın da uzaktan vuruşları da Kaleci Erman için çok rahat toplardı. Menemen Belediye’nin taktiği beraberlik yeterli olduğu için önce durdur sonra vur idi. İlk yarı golsüz sona erdi.

İkinci yarıya maç al gül ver gülüm şeklinde geçerken 53.dk da Zihni yaklaşık 30 metre çaprazdan orta şut karışımında Kaleci Mehmet bukadar rahat gelen topu elinden kaçırınca Menemen Belediye hiç beklemediği bir zamanda 1-0 öne geçti. Sevinç görülmeye değerdi. Golden sonra rahatladı. Aydınspor açısından sıkıntılı dakikalar başladı. Menemen golünden sonra Efeler’den diriliş beklerken bol bol hedefini bulmayan şişirme toplarla gol aradığını gördük. Notlarıma bakıyorum Aydınspor açısından bu gol de kaçarmıydı diyen bir pozisyon göremedim. Aydınspor’un eleştirilecek hiçbir tarafı yoktu. Eleştiri eleştiriyi hak edene yapılır. Aydınspor Bağdat’a dönmüş neresini onaracaksın ki? Sağını onarsan solu harap, üstünü onarsan altı yıkık, isabetli pas yok, yerini bulan orta rastlanmadı.futbol adına bir şey üretilmeyince de puan da yok oluyor. Aydınspor gol atamadı ama 69. dkda sahaya atılan davul tokmağını seyirciye atan Osman kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Aynı dakikada rakip takımdan Burhanettin oyun harici kaldı. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Böylesine kritik bir maçta bu hareketi yapmak futbol bilgisinden yoksun bir futbolcuydu Osman. Bu hareketi amatör futbolcu bile yapmaz. Demek ki bu forma ona büyük gelmiş. Taşıyamadı. Yazık çok yazık. Aydınspor’un bu hallere düşmesinin ana nedeni 26.11.2008 tarihinde göreve gelen bu yönetimdir. Camianın güven vermediği bu yönetimin göreve gelmesi sonrasında gelinen nokta 24.05.2009 tarihinin ızdırapların kavga ve kısır çekişmelerin sona erdiği bir gün olarak anılacaktır. Koskoca kentin takımı bazı kişilerin kapris ve acemilikleri yüzünden bu hallere düştü. Taraftarın maç sonu yönetime yüklenmesi ise geç kalınmış bir tavırdı. Daha önceleri niye tavır alınmadı da son maç? Maçtan sonra yöneticilerin ortalarda görünmemesi bile anlamlıydı. Sezon boyunca yok destek gelmedi, yok para alamadık, yok boykotlar, yok elektirikler kesildi herkes elini taşın altına koymalı. Bizim paramız var deyip yönetenler , yönetim düşer Aydınspor düşmez diyenler vs.. Artık Aydınspor’dan kurtuldunuz. Sevinebilirsiniz. Aydınspor’un bu duruma düşeceğini yazan çizen de basındaki arkadaşlardır. Ama hiçbirisinin yazılarından dersler çıkarılmadı. Aydınspor sayesinde bir yerlere gelenler, kentte Aydınspor’u fazlalık görenler artık rahatlamalı. Köşelerine çekilen insanlar dedikodu yapanlar umarım rahatlamışlardır. Sevinmişlerdir. İyi günde kötü günde Aydın’da dimdik ayakta duran her zaman Aydınspor’un yanında duran basındaki arkadaşlar Atilla Karpınar, Aydın Sarı, Suat Deniz, Sercan Örün, Durmuş Kılınç, Önder Yıldırımcan, Erdal Karakavukoğlu, İbrahim Kılınç, Ay Tv’ye , Cüneyt Güney, Ergün Çimenser, Cavit Eskici, Eray Ekşi’ye teşekkür ediyorum herkesin kalemlerine ağzına sağlık. Bir artı da Tansel Önder’e koyalım. Zor günde desteklerinden dolayı. Futbolun içinde olan birinin çıkıp da Aydınspor’u bırakalım Sökespor’u çıkaralım diyen o arkadaşa da diyorum ki : Aydınspor yok buyursun rahat rahat Sökespor’u çıkarsın. İşte böyle zihniyetler de var ne yazık ki içimizde. Ne yazık ki aydın futbolunda.

Bence Adınspor düşmedi itiraf etmeliyim ki sana kızdığım zamanlar oldu ama hep yönetenler yüzünden, hep yüreğimdeydin, bir tek gün bile oradan inmedin. Seni sevdiğime hiç pişman olmadım. Etle tırnak gibiydik. Bizlere güzel günler de yaşattın her zaman kalbimdesin Aydınsporum. Biz bu sevdanın büyüklüğünü bilenlerdeniz. Çünkü biz iyi günde değil, kötü günde de sevenlerdeniz. Çünkü biz kimsenin adamı değiliz. Çünkü biz Aydınsporluyuz. Üzülme ismin Türk futboluna altın harflerle yazıldı. Onu kimse söküp atamaz.

Maçın üç adamı yoktu sadece tek adamı vardı Maçın Hakemi Serkan Çınar ve yardımcılarıydı.
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 8:07 am

28-Mayıs-2009 Perşembe

Aydınspor ile Aydın Belediyespor, Amatör Süper Lig'de 3. Lig'e çıkma savaşı verecek

ŞİMDİ RAKİP OLDULAR

Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun kulübü alma çağrısına siyah-beyazlı yönetim karşı çıkarken, yeni sezonda iki ekip kapışacak. Çerçioğlu, Aydın Belediyespor'un yeni yönetimiyle bu sezon hedefi büyüttü

Aydınspor, Amatör Küme'ye gerilerken, şimdi gözler yeni sezon öncesi yönetimin cizeceği rotaya çevrildi. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun siyah-beyazlı yönetimin çekilmesi yönündeki çağrıya Başkan Naci Yeşilyurt'tan olumsuz yanıt gelirken, Çerçioğlu'nun Aydınspor ile Amatör Süper Lig'de rakip olacak Aydın Belediyespor'un 3. lig'e çıkması için düğmeye bastığı öğrenildi. Başkan Yeşilyurt'un "Biz düşürdük, biz çıkartırız" sözleri üzerine Aydın Belediyespor yönetimine tam destek vermeye hazırlanan Çerçioğlu, mutlaka 3. Lig'e çıkılması yönünde talimat verdiği açıklandı.

ÖNDER'E ATEŞ PÜSKÜRDÜ
Eski başkanlardan Tansel Önder'in "Yönetim gitsin 750 bin Lira alacağımı bağışlayacağım" açıklamasına Asbaşkan Osman Yılmaz'dan cevap geldi. Yılmaz, "5 yıl önce Önder'e bırakıp gitmesini söyledim. Ama o dinlemedi. Biz Tansel Önder'in git demesiyle gitmeyiz" dedi. Amatöre düşen kulüpte tüm borçların silindiğini iddia eden Yılmaz, "Kulübün Önder'e borcu yok. Çünkü takım amatör kümeye düştü. Borçlar sıfırlandı. Son iki kongreye gelmediği için üyelikten de düştü. Bu konuda çok rahatız" dedi.
ERDAL KARAKAVUKOĞLU

Fatura Kaan bartu'ya kesildi
Menemen Belediyespor'a yenilerek amatör kümeye düşen Aydınspor'da şike iddialarına son noktayı yönetim koydu. Aydınspor Başkanı Naci Yeşilyurt; "Şike yok. Benim olduğum yerde bunun yapılması da imkansız. Ben bu işlerden anlamam, yapanı da yaptıranı da tanımam" dedi. Olayların kulüp içinde duyulmasından sonra antrenör Oktay Çabuk'u ve Kaan Bartu'yu yüzleştirmek için yanına çağırdığını söyleyen Başkan Yeşilyurt, "Çabuk geldi, Bartu gelmedi. Kaptan Bartu maç öncesinde bile arkadaşlarına bizim için önemli olan para diyerek idman boykotu yaptırdı. Tek sorumlu odur" diye konuştu.
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 4:00 pm

Yeşilyurt: İstifa etmiyoruz

Eski Başkan Tansel Önder'in 750 bin TL'lik alacağından şartlı vazgeçeceğini açıklaması üzerine Aydınspor Başkanı Naci Yeşilyurt, "Alamayacağını bildiği için şimdi çıkıp alacaklarından vazgeçeceğini söylüyor" dedi.

(SPOR SERVİSİ) – Aydınspor’un amatör kümeye düşmesinin ardından Eski Başkanlardan Tansel Önder, yönetimin acil istifa etmesi halinde 750 bin TL’lik alacağından vazgeçeceğini belirtirken, bazı önemli iddialarda da bulunmuştu. Aydınspor Kulübü Başkanı Naci Yeşilyurt’tan, Önder’in açıklamaları sonrası cevap geldi.

İstifa etmeyeceklerini belirten Başkan Naci Yeşilyurt, Tansel Önder’in iddialarının doğru olmadığını söyledi. Yeşilyurt, “Şahsi alacaklılar bu saatten sonra kulüpten bir çekirdek tanesi dahi alamazlar. Tansel Önder, alamayacağını bildiği için şimdi çıkıp alacaklarından vazgeçeceğini söylüyor. Madem açık yürekliydi, neden 3 ay önce çıkıp ‘alacaklarımdan vazgeçeceğim’ demedi. Daha önce ben ‘alacaklarından vazgeç, ne gerekiyorsa yapalım” demiştim.

Biz elma kurdu değiliz. Bizim hesaplarımız açık. Federasyon’dan 75 bin TL değil, 56 bin TL geldi. Teknik Direktör Kasım Gündüz’e 40 bin TL para da vermedik, ödemek üzere çek verdik. Bizim aldığımız verdiğimiz bellidir. Veremeyeceğimiz hesabın altına girmeyiz” diye konuştu.

“İstifamızı gerektiren durum yok”

Menemen Belediyespor maçın sonrası Aydınsporlu taraftarlar yönetimi istifaya çağırmışlardı. Tansel Önder’in, mevcut yönetimin istifa etmesi görüşüne ise, Yeşilyurt şu cevabı verdi:

“Kamuoyunun bizim istifa etmemizi istediği yok. Bu tamamen Tansel Önder’in kendi düşüncesi. Bizim istifa etmemizi gerektiren bir durum da yok. Biz takımı düşürüp, borçlandırıp kaçmayız. Bu ilin Valisi, Belediye Başkanı var. Onlarla oturur konuşuruz. Ne yapılması gerekiyorsa yapar, çözüm üretiriz. Şuanda istifa etme gibi bir düşüncemiz yok. Mevcut yönetim kurulumuzdaki arkadaşlar önümüzdeki günlerde bir toplantı yapacağız.”

“Biz usulsüzlüğü beceremeyiz”

Son iki kongrede ve üye kayıtları hakkında da konuşan Naci Yeşilyurt, “Söylediklerinde, kendisi ile bizi karıştırıyor. O dediği usulsüzlüğü biz beceremeyiz. Biz yaptığımız üye kayıtlarında titiz davrandık. Kulüp bizim babamızın yeri değil. Kendisinin bizden kulübü istediği de doğru değil. Kulüp için Tansel Önder ile oturup pazarlığa bile girmem” dedi.
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 4:01 pm

''Böyle saçmalık olmaz"
TFF 3. Lig'den amatör kümeye düşen Aydınspor'da kulübün borçlarının silineceğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Futbol Federasyonu Mali İşler Dairesi yetkilileri, amatör kümeye düşen takımların borçlarının silinmesinin söz konusu olamayacağını kaydetti.

Yetkililer, amatör kümeye düşen takımların lisans çıkarılmasına engel teşkil eden borçlarının en yüksek rakamdan başlayarak tahsil edildiğini, ancak bunun o kulübün yeniden profesyonel lige dönmesi halinde mümkün olabildiğini belirtti.

Kulüp Başkanı Naci Yeşilyurt ise takım amatör kümeye düşmesine rağmen Aydın'da hiç kimsenin kendilerinden görevi bırakmaları yönünde talepte bulunmadığını söyledi.

Yeşilyurt, istifa etmeleri halinde, eski başkan Tansel Önder'in alacaklı olduğu 750 bin TL'yi bağışlayacağını söylemesinin doğru olmadığını savunarak, ''Şahsi alacağı bulunanlar kulüpten artık hiç bir şey alamaz. Sayın Önder parasını alamayacağı için böyle bir açıklama yaptı'' dedi.

Diğer yandan Tansel Önder'in mevcut yönetim hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Önder, gazetecilere yaptığı açıklamada ''Bu yönetimin bırakması halinde gelecek ilk yönetime alacağımı bağışlayacağım. Türkiye hukuk devleti. Borçların silindiğini söylüyorlar. Şayet borcunuz varsa kasap, takım amatör kümeye düştü diye borcunu siler mi? böyle saçmalık olmaz'' dedi.
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 4:01 pm

Şike iddiası büyüyor

Şike iddiası büyüyor

Aydınspor Takım Kaptanı Kaan Bartu’nun, Menemen maçı öncesi Yardımcı Antrenör Oktay Çabuk'un kendisine Menemen Belediyespor adına 50 bin TL teklif ettiğini öne sürmesi ve daha sonra kaleci Mehmet ile konuştuğunu söylemesi üzerine gündeme gelen şike iddiası giderek büyüyor. Kulüp Başkanı Naci Yeşilyurt, “Şike yok” derken, Aydınsporlu bazı futbolcular, Kaptan Bartu’nun yer aldı. Şike olayının doğru olmadığını söyleyen Yardımcı Antrenör Oktay Çabuk ise, şike konusunu ortaya atanlar hakkında avukatı aracılığı ile maddi ve manevi tazminat davası açacağını söyledi. Bu olaya Futbol Federasyonu’nun el koyması bekleniyor.
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 4:02 pm

Aydınspor taraftarı konuşuyor

Aydınspor taraftarı konuşuyor

Aydınspor’un efsanevi yöneticilerinden Coşkun Gedizlioğlu, “Sahip olamamanın berdelini hep beraber ödüyoruz. Kulübe hep beraber sahip çıkıp ellerimizi cebimize atmamız gerekiyor. Aksi takdirde Aydınspor’un amatör kümeden kurtulması mümkün değil. Bu işi beceremeyenlerinde görevi bırakması asilliktir” dedi.

Uzun yıllar Aydınspor’da görev yapan Kaleci Antrenörü Bülent Okkan:

“Aydınspor bence devre arasında küme düştü. Takımın dağılmasıyla, küme düşme yoluna girildi. İlk yarıdaki takım olsa şuanda 2. Lig finali oynanırdı. Daha sonra tasarrufa gidileceği söylendi. Ama tam tersi olmuş. Maalesef amatör kümeye düştük. Daha önce düştüğümüzde olduğu gibi bu takımı alıp üst liglere çıkarabilecek efsane bir isim lazım.”
AYDINSPOR1966

AYDINSPOR1966

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 2:01 am

Arkadaşlar Tüm Sezonun Yorumunu Yapıyorum...

Daha Yaz Aylarıydı...Ağustos ortaları..Adadan yazlıktan yeni gelmiştim Ağustos sonu gibi...Sonra Gene Aydınspor sevdasına tutulmuştum...Gene gittik hazırlık maçlarına Aydında Üstelik Sezon açılışında Adnan Menderes Stadında Denizlisporlaydı sonuç önemli değildi yenilmiştik.Maksat yeni sezon öncesi takımı izleyebilmek son durumunu görebilmekti...Takımımız çok iyide değil çokda kötü değildi...O gün öğleyen aşırı sıcakta stadı süsledik Balonlar yaptık Pankartları asmıştık.Maçta yerimizi almıştık sadece kapalı tribun açılmıştı Zaten doluydu..Takımımız Hazırlık maçları öncesi ne ii ne kötüydü oynadığı rakipler kendinden güçsüz amatördü...Gelelim Lig başlıyordu Eylülde.....İlk Maçımız İzmirsporlaydı...Stadda yaklaşık 2bin kişi çok sıcak kapalı fulldu...Gene stadımızı süsledik pankartlartımızı asmıştık..Maçıda Ahmet yapıcının süper golüyle 1-0almıştık....Sonra 2.Hafta yanılmıyosam Ispartaydı otobüs kalkmadı koşturduk ayarlayamadık...Ama biz ne yaptık 3kişi ben lugano amani gittik....Yaklaşık 8-10kişi Isparta deplasman tribunundeydik....Pankartda açtık ara ara bağırdık takımı çağırdık ama Kötü ve üst üste yediğimiz gollerle 3-0malup olmuştuk..Aydına içimiz buruk dolu gece yarısı gelmiştik...Tam haftaları hatırlıyamıycam ama baya bi maça gittim....İçerdeki 16maça...Dışardada rahat 10-12tane...Özellile 2Defa Bandırma deplasmanına gittik İlk deplasmanda 1iveco yaklaşık 30kişi...1-0 yenmiştik.Dönüşte çoşkun saolsun başkandan para aldı Yörsandan peynir pideleri almıştık bi yerde durup yemiştik çok zevkli bir deplasmandı ama yorucuydu...Balıkesir deplasmanlarına nedense gidilemedi birinde takım kötüydü araba ayarlıcaktım gelen olmadı 1minibüs çıkaramadım..Diğerinde zaten olmadı İlk yarının son maçıydı....Göztepe maçlarına gelince....Aydındaki maç süperdi 10bin kişiye ama taraftara üzüldüm o maçta..iyi bağırdık sağlamdık Aydın abimizin orda toplanmıştık sabahtan..Ben stadda ve 2-3 kişi stadda sabahın köründe pankartları astık....Ordan Mekana yürüdük....Sonra yavaş yavaş kalabalıklaşmaya başladı bulvar her taraf simsiyah bembeyaz formalı atkılılar...Zaman geçiodu yavaş yavaş yürümeye başladık 300kişi daha fazla belki....Stada girdik muhteşem bir atmosfer vardı....O maçıda malesef yenilip play-off trenini kaçırmıştık....Torbalı maçına gelince ilk yarıdaki maça 4 iveco gittik çok iidik çok sağlamdık hemde 1-0yenip gelmiştik....O zaman için takım iidi..2.Torbalı deplasmanında takım kötüydü 2 otobüs gitmiştik 1 belediye 1 prenses....2 otobüs...Gene bağırdık o maçtada ama olmadı....Yeri gelmişken Aydınsporun lig başladığından beri içerdeki maçlarının anonslarını hep ben yaptım...Beni bilen bilir zaten yaşımda olmuş 26...Hala sewdamızın armamızın peşindeyiz....Deplsmanlarada giderken otobüs için bazılarını çoşkun çoğunda ben ve senol abimiz vardı.İçerdeki maçlarda son maçlarda dikkat ederseniz hep ben vardım arada senol abi..Arkadaşlar gelio arıyo bilet dağıtıoz abi alıver ne yapim maça bakamıyom zırt pırt adam alıyom içeri sonra fırçayı yönetimden yiyoz biletsiz seyirci almaktan tff ceza yazıo neyse hepsini seviyom zaten alırımda içeri....Nerde Kalmıştık...Menemene ilk maça ilk yarı 1 belediye otobüsü gittik....Pek bağıramadık sıcaktı menemenlilerle o maçta karşılıklı bağırıyoduk...3-2yenilip gelmiştik...2.ısparta deplasmanına tek başıma gittim Denizliden Tuna ve Afyon Dinardan bir kardeşimiz geldi 3kişiydik ordan gelenlerle 8kişi olduk..Nedense maça 5-10dk geç kaldık dşye içeri almadılar sonra bekledik gelen olmadı bende dedim girelim Kapalıya oraya gittik bende diğer ark atkıda vardı malum sakladık 1-0yendik gol oldu bağıramadık ben sevinçten uçuyom içimden..Maç bitti..Takım mutluydu...Bende tek başıma gece yarısı Aydına geldim bu maçta böle bitti..Gelelim İzmirspor maçına bir defa deplasman yapıldı önceden tek başıma gittim İzmirde kaldım Koca stadda 500kişi yok İzmir ****** biz Açıktaydık 10kişiydik sonradan Aydından gelenlerle 30kişi olduk yada 40...Çokda kötü oynamamıştık ama acemice hatalı yenilen gollerle 2-0malup olmuştuk...Gelelim İzmirdeki Göztepe deplasmanına Ben gene önceden gittim 1gün önecden izmirde kaldım maç gübü Ege üni gittim çağrı arkadaşımızla buluştum Bi yerlere oturduk sonra.Çıktık otobana bizimkiler gelcek diye ne sıcaktı yürüdük sonra Dediğimiz yerden gelmeyince 2otobüs taraftarımız bizde yürüyerek Ege üni tarafına geldik Bornovadan donmuşla stada geldik girdik...Stad çok dolu deildi malum hafta içi...Biz 200kadardık 2 otobüs + öğrenciler özel oto gelenler ara ara iyi bağırdık ama 1-0malup olmuştuk...Bursa M.K.Paşa Deplasmanıan 2defada gidilmedi ilkinde otobüs yoktu 2.cisinde malum takım kötü ondan kimse gitmedi..Aslında gidilrdide işte anlayın...Balıkesir ve M.K.Paşa deplasmanları yoktu 4deplasman yoktu otobüs kalkmadı bunlara bende gidemedim...Malum siteye ben bakıom otobüsleri ben ayarlıom anons yapıyom...pankart asıyom...İçerdeki maçlarda bazı maçlarda iyidik..Nazilli deplasmanına gelince ilk deplasman süperdi 8 otobüs gittiğimiz için o maç için özel..pankartlar yapıldı kartonlar daha neler...dev bayrak....çok süperdi herşey ama tek kötü olan 1-0lık malubiyetti..2.ci Nazilli deplasmanında ise baya kötüydük takımda kötüydü 2 belediye otobüsü tıka basa gitmiştik yaşklaşık 250kşivardık özelle gelenlerle ara ara gene ii bağırdık..Gene üzücü yanı malup olmamızdı....İçerdeki çoğu maçta seyirci sayımız normalde ortalama 2000di.göztepe 10bin nazilli 6bindi....Deplasmanlara gelince dediğim gibi hepsine gittik bende hepsine gittim....Ama en üzücüsü Menemen deplasmanıydı 100tane umut yolcusu taraftar belediye otobüsüyle izmire yola çıktı...Herşey güselldi Aydında tezahuratlar meşaleler yandı...Menemene geldik..Maç içinde baya tartışma oldu menemenlilerle küfürleşme oldu....Bizimkiler delirdi koltuklar kırıldı...50kişilik yere 100kişi oturdu tribun zıplamaktan çökebilirdi...Ve o an golü yediğimizde herkes şok oldu başlar öne eğildi....Maçta bittiğinde ağlayanlar olmuştu.Semavinin alinin özürlü steviçin bile ağlaması duygulandırmıştı gözlerim dolu dolu orda belli etmedim...Bunca yılın emeği bir maçla gidiverdi...Çok yazık diyecek bişi yoktu...Maçtan sonra boynumuz bükük Aydına geldik tek kalan Bende kalan ASİ KANKALAR pankartıydı hep benleydi zaten gene bende kaldı...Şunları yazarken inanırmısınız gözlerim doldu....Diyeceklerim bu kadar.
TunAslan

MesajKonu: Geri: AYDIN SPOR   AYDIN SPOR - Sayfa 14 EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 8:36 am

Beraber çıkıcaz inş bu sene

AYDIN SPOR
14 sayfadaki 14 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» BANDIRMA SPOR
» ISPARTA SPOR
» TORBALI SPOR